Panasonic Electronic Components ERJ-S02F8452X
ERJ-S02F8452X picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-S02F8452X
Brief Description
RES SMD 84.5K OHM 1% 1/10W 0402
Datasheet Download
ERJ-S02F8452X.pdf
Availability of ERJ-S02F8452X
QUANTITY
ERJ-S02F8452X Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-S02F8452X
Internal Part NumberEIS-ERJ-S02F8452X
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)84.5k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-S02F8452X
Related LinksERJ-S0, ERJ-S02F8452X Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-S02F8452X Details Description
Related parts for ERJ-S02F8452X
CONN HSG RCPT 9POS CBL MNT PINS datasheet.pdf
OSC XO 28.636364MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
MOTOR BRUSHED DC GEAR 1.4W 12V datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 6.3V RADIAL datasheet.pdf
RELAY SSR 35A 3PH NO HT SINK 2PL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 41POS PIN datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 10POS GOLD datasheet.pdf
RES SMD 174K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf