Panasonic Electronic Components ERJ-S02F88R7X
ERJ-S02F88R7X picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-S02F88R7X
Brief Description
RES SMD 88.7 OHM 1% 1/10W 0402
Datasheet Download
ERJ-S02F88R7X.pdf
Availability of ERJ-S02F88R7X
QUANTITY
ERJ-S02F88R7X Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-S02F88R7X
Internal Part NumberEIS-ERJ-S02F88R7X
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)88.7
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-S02F88R7X
Related LinksERJ-S0, ERJ-S02F88R7X Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-S02F88R7X Details Description
Related parts for ERJ-S02F88R7X
SWITCH PUSH SPST-NC 10A 110V datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 100V NP0 1206 datasheet.pdf
IC REG LDO -5V 0.5A SOT223 datasheet.pdf
IC IRDA PROTOCOL CTRLR 20SSOP datasheet.pdf
IC INVERTER HEX CMOS 14SOIC datasheet.pdf
CONN HEADER 4POS DL VERT 30GOLD datasheet.pdf
RES SMD 57.6K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONV DC/DC 10W 18-36VIN +/-05V datasheet.pdf
CABLE 22 COND 5E (1)I18/22CRT-89 datasheet.pdf
IC DAC 8-BIT VOUT 12MSOP datasheet.pdf
CAP ALUM 27UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
CAP FILM 18 NF18 400VDC AXIAL datasheet.pdf