Panasonic Electronic Components ERJ-S02J474X
ERJ-S02J474X picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-S02J474X
Brief Description
RES SMD 470K OHM 5% 1/10W 0402
Datasheet Download
ERJ-S02J474X.pdf
Availability of ERJ-S02J474X
QUANTITY
ERJ-S02J474X Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-S02J474X
Internal Part NumberEIS-ERJ-S02J474X
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)470k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-S02J474X
Related LinksERJ-S0, ERJ-S02J474X Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-S02J474X Details Description
Related parts for ERJ-S02J474X
TRIMMER 5K OHM 0.75W PC PIN datasheet.pdf
CONN HEADER 72POS DUAL .100 STR datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 30POS VERT 5.08MM datasheet.pdf
SENSOR VACUUM GAUGE +-100 PSI datasheet.pdf
RES 1.1K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
AC-DC MED ADPT 36V 5.555A 200W datasheet.pdf
IC TXRX OCTAL BIDIRECT 20CERDIP datasheet.pdf
GAGE FOR M/1-01 USE SEL 7 datasheet.pdf
CAP CER 100PF 200V NP0 0603 datasheet.pdf