Panasonic Electronic Components ERJ-S02J754X
ERJ-S02J754X picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-S02J754X
Brief Description
RES SMD 750K OHM 5% 1/10W 0402
Datasheet Download
ERJ-S02J754X.pdf
Availability of ERJ-S02J754X
QUANTITY
ERJ-S02J754X Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-S02J754X
Internal Part NumberEIS-ERJ-S02J754X
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)750k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-S02J754X
Related LinksERJ-S0, ERJ-S02J754X Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-S02J754X Details Description
Related parts for ERJ-S02J754X
CONN HOOD TOP ENTRY SZ8 PG21 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
EDGECARD PCI 184POS .050 R/A 5V datasheet.pdf
TAPE POLYIMIDE FILM 1" X 5YD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 16.5W datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
FIXED IND 7.5MH 52MA 62 OHM TH datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X15MM R-TAB T412 datasheet.pdf
THERMOSTAT 80 DEG NC 8-DIP datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 5.0X3.2MM 3.0V datasheet.pdf
IC REG LDO 1.5V 0.5A 12MSOP datasheet.pdf