Panasonic Electronic Components ERJ-S03F1072V
ERJ-S03F1072V picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-S03F1072V
Brief Description
RES SMD 10.7K OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
ERJ-S03F1072V.pdf
Availability of ERJ-S03F1072V
QUANTITY
ERJ-S03F1072V Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-S03F1072V
Internal Part NumberEIS-ERJ-S03F1072V
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)10.7k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-S03F1072V
Related LinksERJ-S0, ERJ-S03F1072V Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-S03F1072V Details Description
Related parts for ERJ-S03F1072V
IC CONFIG MULT-FUNC GATE 6-DSBGA datasheet.pdf
FIXED IND 390UH 680MA 770 MOHM datasheet.pdf
IC VOLT SUPERVISR 4.38V SOT23-3 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 400W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 33W datasheet.pdf
RES 4.7 OHM 5W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
HEATSHRINK MULTI WALL 1/4-48" BL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 19POS INLINE SKT datasheet.pdf
INDEX WHEEL , MA-6U datasheet.pdf
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 5V 18W datasheet.pdf