Panasonic Electronic Components ERJ-S03F1270V
ERJ-S03F1270V picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-S03F1270V
Brief Description
RES SMD 127 OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
ERJ-S03F1270V.pdf
Availability of ERJ-S03F1270V
QUANTITY
ERJ-S03F1270V Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-S03F1270V
Internal Part NumberEIS-ERJ-S03F1270V
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)127
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-S03F1270V
Related LinksERJ-S0, ERJ-S03F1270V Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-S03F1270V Details Description
Related parts for ERJ-S03F1270V
IC LINE DRIVER QUAD CMOS 16-SOIC datasheet.pdf
IC VOLT DETECTOR 1.1V SNT-4A datasheet.pdf
IC DUAL COMPL PAIR W/INV 14-DIP datasheet.pdf
LI2000A THERM TAPE 100X100X0.2MM datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
SENSOR PRES 1PSI DIFF 5V SMT datasheet.pdf
ORANGE TIP PLUG INSUL datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER +/-12V 6W datasheet.pdf
RES SMD 3.09KOHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 18V datasheet.pdf