Panasonic Electronic Components ERJ-S03F12R1V
ERJ-S03F12R1V picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-S03F12R1V
Brief Description
RES SMD 12.1 OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
ERJ-S03F12R1V.pdf
Availability of ERJ-S03F12R1V
QUANTITY
ERJ-S03F12R1V Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-S03F12R1V
Internal Part NumberEIS-ERJ-S03F12R1V
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)12.1
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-S03F12R1V
Related LinksERJ-S0, ERJ-S03F12R1V Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-S03F12R1V Details Description
Related parts for ERJ-S03F12R1V
CONN EDGECARD 20POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
TVS DIODE 33VWM 59VC DO204AC datasheet.pdf
ASSY Z-DOK+4 HOST BOARD 24PR datasheet.pdf
CONN HEADER 4POS 1.27MM VERT SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 150W datasheet.pdf
FIXED IND 1.5UH 1.55A 52 MOHM datasheet.pdf
TRANS PREBIAS NPN 200MW UMT3F datasheet.pdf
CRYSTAL 24.000 MHZ 12PF SMT datasheet.pdf