Panasonic Electronic Components ERJ-S03F1580V
ERJ-S03F1580V picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-S03F1580V
Brief Description
RES SMD 158 OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
ERJ-S03F1580V.pdf
Availability of ERJ-S03F1580V
QUANTITY
ERJ-S03F1580V Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-S03F1580V
Internal Part NumberEIS-ERJ-S03F1580V
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)158
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-S03F1580V
Related LinksERJ-S0, ERJ-S03F1580V Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-S03F1580V Details Description
Related parts for ERJ-S03F1580V
IC FIXED POINT DPS 144-LQFP datasheet.pdf
RES SMD 10.5K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
OSC XO 12.352MHZ HCMOS TTL SMD datasheet.pdf
DIODE ZENER 27V 2W MFLAT datasheet.pdf
FIXED IND 2.7UH 290MA 1.1 OHM datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 8POS PIN datasheet.pdf
XCEDE HD 2W RGHT 4PVH 8C WK datasheet.pdf
CONN HOOD BOTTOM ENTRY SZ10B datasheet.pdf
CONN PLUG W/PINS datasheet.pdf
350 TB SOC WF VERTICAL datasheet.pdf
CERAMIC FILTER datasheet.pdf
CAP FILM 51 NF 10% 400VDC datasheet.pdf