Panasonic Electronic Components ERJ-S03F1823V
ERJ-S03F1823V picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-S03F1823V
Brief Description
RES SMD 182K OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
ERJ-S03F1823V.pdf
Availability of ERJ-S03F1823V
QUANTITY
ERJ-S03F1823V Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-S03F1823V
Internal Part NumberEIS-ERJ-S03F1823V
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)182k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-S03F1823V
Related LinksERJ-S0, ERJ-S03F1823V Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-S03F1823V Details Description
Related parts for ERJ-S03F1823V
FIXED IND 6.8UH 245MA 2 OHM TH datasheet.pdf
TRANS PREBIAS PNP 200MW MINI3 datasheet.pdf
TOOL EXTRACTOR MALE TERM RP13 datasheet.pdf
SENSOR VACUUM GAUGE 1PSI datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100PS .125 EXTEND datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 75W datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 6POS VERT 5MM datasheet.pdf
CAP TANT 180UF 10% 10V AXIAL datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 5 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CONN PLUG 15POS IN-LINE SLDR datasheet.pdf
CONN PLUG W/PINS datasheet.pdf
TRANS NPN 50V 5A datasheet.pdf