Panasonic Electronic Components ERJ-S03F2872V
ERJ-S03F2872V picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-S03F2872V
Brief Description
RES SMD 28.7K OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
ERJ-S03F2872V.pdf
Availability of ERJ-S03F2872V
QUANTITY
ERJ-S03F2872V Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-S03F2872V
Internal Part NumberEIS-ERJ-S03F2872V
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)28.7k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-S03F2872V
Related LinksERJ-S0, ERJ-S03F2872V Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-S03F2872V Details Description
Related parts for ERJ-S03F2872V
AC/DC DESKTOP ADAPTER 19V 60W datasheet.pdf
TRANSPONDER COIL 2.36MH SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CAP THIN FILM 5.6PF 25V 0603 datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 13POS VERT 3.81MM datasheet.pdf
RES 97.6 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 3.09 OHM 7W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
SLIDE UNIT datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 450V SNAP datasheet.pdf
IC OSC VCXO QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
BCM BUS CONVERTER 32V 300W datasheet.pdf