Panasonic Electronic Components ERJ-S03F3320V
ERJ-S03F3320V picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-S03F3320V
Brief Description
RES SMD 332 OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
ERJ-S03F3320V.pdf
Availability of ERJ-S03F3320V
QUANTITY
ERJ-S03F3320V Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-S03F3320V
Internal Part NumberEIS-ERJ-S03F3320V
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)332
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-S03F3320V
Related LinksERJ-S0, ERJ-S03F3320V Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-S03F3320V Details Description
Related parts for ERJ-S03F3320V
RES SMD 39K OHM 5% 1/2W 1210 datasheet.pdf
IC EEPROM 256KBIT 10MHZ 8TSSOP datasheet.pdf
CONN HEADER 3POS .100" SGL GOLD datasheet.pdf
CAP CER 2000PF 10V U2J 0402 datasheet.pdf
CONN RCPT R/A 20POS 2.54MM GOLD datasheet.pdf
RES 9.09K OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
BOARD EVAL ECG AFE FOR ADAS1000 datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 3 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
IC DEMULTIPLEXER 48TQFN datasheet.pdf
EML (29X29)R-ME datasheet.pdf
CAP FILM 470NF 20% 310VAC RAD datasheet.pdf