Panasonic Electronic Components ERJ-S03F46R4V
ERJ-S03F46R4V picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-S03F46R4V
Brief Description
RES SMD 46.4 OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
ERJ-S03F46R4V.pdf
Availability of ERJ-S03F46R4V
QUANTITY
ERJ-S03F46R4V Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-S03F46R4V
Internal Part NumberEIS-ERJ-S03F46R4V
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)46.4
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-S03F46R4V
Related LinksERJ-S0, ERJ-S03F46R4V Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-S03F46R4V Details Description
Related parts for ERJ-S03F46R4V
IC DUAL DIFF COMPARATOR 8-SOIC datasheet.pdf
IC OTP 256KBIT 120NS 32PLCC datasheet.pdf
RES SMD 19.6K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 15K OHM 0.05% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CAP CER 4700PF 2KV X7R 1812 datasheet.pdf
CAP ALUM 120UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf
C/A LAUNCH LEAD MTRJ TO SC 100 datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK 1POS 7.62MM datasheet.pdf
CABLE 12COND 20AWG SHLD 1000' datasheet.pdf
FIXED IND 10UH 2.5A 70 MOHM TH datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS .100" datasheet.pdf