Panasonic Electronic Components ERJ-S06F1152V
ERJ-S06F1152V picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-S06F1152V
Brief Description
RES SMD 11.5K OHM 1% 1/8W 0805
Datasheet Download
ERJ-S06F1152V.pdf
Availability of ERJ-S06F1152V
QUANTITY
ERJ-S06F1152V Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-S06F1152V
Internal Part NumberEIS-ERJ-S06F1152V
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)11.5k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-S06F1152V
Related LinksERJ-S0, ERJ-S06F1152V Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-S06F1152V Details Description
Related parts for ERJ-S06F1152V
IC 4-TO-16 DECODER/DEMUX 24-DIP datasheet.pdf
IDC CABLE - HKC64H/AE64M/X datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 2.5KV X7R 2225 datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 14POS STR 3.81MM datasheet.pdf
CAP CER 2200PF 200V X7R 1206 datasheet.pdf
CAP 100MF -20% +80% 5.5V T/H datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SP3T 6A 125V datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X15MM R-TAB T766 datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X6MM XCUT T412 datasheet.pdf
CAP FILM 30NF 5% 1000VDC RAD datasheet.pdf