Panasonic Electronic Components ERJ-S06F1823V
ERJ-S06F1823V picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-S06F1823V
Brief Description
RES SMD 182K OHM 1% 1/8W 0805
Datasheet Download
ERJ-S06F1823V.pdf
Availability of ERJ-S06F1823V
QUANTITY
ERJ-S06F1823V Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-S06F1823V
Internal Part NumberEIS-ERJ-S06F1823V
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)182k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-S06F1823V
Related LinksERJ-S0, ERJ-S06F1823V Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-S06F1823V Details Description
Related parts for ERJ-S06F1823V
CONN RCPT LOPRO DL 32POS 1MM SMD datasheet.pdf
IC TXRX RS232 1MBPS LP 28-SSOP datasheet.pdf
CAP FILM 6800PF 10% 100VDC RAD datasheet.pdf
IC SRAM 18MBIT 133MHZ 119BGA datasheet.pdf
HOLDER 10 AA CELL W/9V SNAP FAST datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 50W datasheet.pdf
CAP CER 160PF 100V 5% BP 0805 datasheet.pdf
UPS SMART ONLINE RACKMOUNT datasheet.pdf
OSC MEMS 33.3333MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
SYSTEM datasheet.pdf
BX PIN HDR ASY 34 POS 100 CL datasheet.pdf