Panasonic Electronic Components ERJ-S06F2431V
ERJ-S06F2431V picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-S06F2431V
Brief Description
RES SMD 2.43K OHM 1% 1/8W 0805
Datasheet Download
ERJ-S06F2431V.pdf
Availability of ERJ-S06F2431V
QUANTITY
ERJ-S06F2431V Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-S06F2431V
Internal Part NumberEIS-ERJ-S06F2431V
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)2.43k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-S06F2431V
Related LinksERJ-S0, ERJ-S06F2431V Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-S06F2431V Details Description
Related parts for ERJ-S06F2431V
OSC XO 25.000MHZ CMOS TTL SMD datasheet.pdf
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 24V datasheet.pdf
MODULE,DOMINO ASSY datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 25W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 25W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 150W datasheet.pdf
IC ISP CROSSPOINT 160IO 208FPBGA datasheet.pdf
TVS DIODE 24VWM 58.3VC SMD datasheet.pdf
PUNCHDOWN TOOL W/ 110 BLADE datasheet.pdf
CONN PLUG 12POS IN-LINE SLDR datasheet.pdf
HEADER SNGL INLINE SOLDRTL 6POS datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .125" datasheet.pdf