Panasonic Electronic Components ERJ-S06F69R8V
ERJ-S06F69R8V picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-S06F69R8V
Brief Description
RES SMD 69.8 OHM 1% 1/8W 0805
Datasheet Download
ERJ-S06F69R8V.pdf
Availability of ERJ-S06F69R8V
QUANTITY
ERJ-S06F69R8V Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-S06F69R8V
Internal Part NumberEIS-ERJ-S06F69R8V
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)69.8
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-S06F69R8V
Related LinksERJ-S0, ERJ-S06F69R8V Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-S06F69R8V Details Description
Related parts for ERJ-S06F69R8V
RES ARRAY 4 RES 510 OHM 1206 datasheet.pdf
IC MIXER 800MHZ-2.5GHZ DWN 16QFN datasheet.pdf
RES MO 2W 1K OHM 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 17POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 50W datasheet.pdf
Crystal 30.0000MHz 30ppm 18pF 30 Ohm 0°C - 50°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf
SCD 3.81/08/90G 3.2SN BK BX datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 9V datasheet.pdf
2200UF 63V 18X40 85C RAD datasheet.pdf