Panasonic Electronic Components ERJ-S06F88R7V
ERJ-S06F88R7V picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-S06F88R7V
Brief Description
RES SMD 88.7 OHM 1% 1/8W 0805
Datasheet Download
ERJ-S06F88R7V.pdf
Availability of ERJ-S06F88R7V
QUANTITY
ERJ-S06F88R7V Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-S06F88R7V
Internal Part NumberEIS-ERJ-S06F88R7V
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)88.7
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-S06F88R7V
Related LinksERJ-S0, ERJ-S06F88R7V Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-S06F88R7V Details Description
Related parts for ERJ-S06F88R7V
JUMPER-H9991TR/1853 SL/X 8" datasheet.pdf
RELAY SSR 18A 480VAC AC OUT QC datasheet.pdf
IC BCD PRIORITY ENCODER 16-TSSOP datasheet.pdf
RES 1M OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 10K OHM 0.05% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN RCPT IPASS VERT 50POS SMD datasheet.pdf
1.5X2" SLOT WIRING DUCT LT GRAY datasheet.pdf
RES 499 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 0.768 OHM 1.5W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
RJ45 RA NO SHIELD WITH LED datasheet.pdf
CAP FILM 330PF 2.5% 630VDC AXIAL datasheet.pdf