Panasonic Electronic Components ERJ-S06F9092V
ERJ-S06F9092V picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-S06F9092V
Brief Description
RES SMD 90.9K OHM 1% 1/8W 0805
Datasheet Download
ERJ-S06F9092V.pdf
Availability of ERJ-S06F9092V
QUANTITY
ERJ-S06F9092V Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-S06F9092V
Internal Part NumberEIS-ERJ-S06F9092V
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)90.9k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-S06F9092V
Related LinksERJ-S0, ERJ-S06F9092V Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-S06F9092V Details Description
Related parts for ERJ-S06F9092V
RES SMD 430 OHM 0.25% 1/16W 0402 datasheet.pdf
TRIMMER 500K OHM 0.5W PC PIN datasheet.pdf
CAP ALUM 68UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 3000K 2SMD datasheet.pdf
FIXED IND 600NH 3.5A 28 MOHM SMD datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 25 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 90V 1.5A AXIAL datasheet.pdf
IC SRAM 64K X 16 WIDE 48-TFBGA datasheet.pdf
HEATSINK 57.9X60.96X5.84MM T766 datasheet.pdf
LED GREEN CLEAR 4MM OVAL T/H datasheet.pdf
500 TB WIR PRO 90D datasheet.pdf
CAP ALUM 10UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf