Panasonic Electronic Components ERJ-S06J392V
ERJ-S06J392V picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-S06J392V
Brief Description
RES SMD 3.9K OHM 5% 1/8W 0805
Datasheet Download
ERJ-S06J392V.pdf
Availability of ERJ-S06J392V
QUANTITY
ERJ-S06J392V Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-S06J392V
Internal Part NumberEIS-ERJ-S06J392V
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.9k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-S06J392V
Related LinksERJ-S0, ERJ-S06J392V Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-S06J392V Details Description
Related parts for ERJ-S06J392V
BIT TORX TR T10S 0.98" 2/PK datasheet.pdf
RES SMD 453 OHM 0.25% 1/4W 1206 datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 8POS VERT 10MM datasheet.pdf
CONV AC/DC 20W 5V OUT SNGL T/H datasheet.pdf
CONN HEADR 74POS .100" DUAL ROW datasheet.pdf
RACK AND PANEL RCPT 313POS datasheet.pdf
RES 6.73K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 9POS INLINE SKT datasheet.pdf
BRD SPT SNAP LOCK NYLON 16MM datasheet.pdf