Panasonic Electronic Components ERJ-S08F1202V
ERJ-S08F1202V picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-S08F1202V
Brief Description
RES SMD 12K OHM 1% 1/4W 1206
Datasheet Download
ERJ-S08F1202V.pdf
Availability of ERJ-S08F1202V
QUANTITY
ERJ-S08F1202V Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-S08F1202V
Internal Part NumberEIS-ERJ-S08F1202V
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)12k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-S08F1202V
Related LinksERJ-S0, ERJ-S08F1202V Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-S08F1202V Details Description
Related parts for ERJ-S08F1202V
CONN EDGECARD 52POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
FUSE 500A 690V 1TN/110 AR UC datasheet.pdf
IC AMP LNA MMIC GAAS SMD datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 100V Z5U RADIAL datasheet.pdf
RES 22 OHM 7W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 1800UF 20% 200V SNAP datasheet.pdf
IC SWITCH QUAD SPST 16TSSOP datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 5A 120V datasheet.pdf
OSC PROG 3.3V 1.3NS 20PPM datasheet.pdf