Panasonic Electronic Components ERJ-S08F12R0V
ERJ-S08F12R0V picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-S08F12R0V
Brief Description
RES SMD 12 OHM 1% 1/4W 1206
Datasheet Download
ERJ-S08F12R0V.pdf
Availability of ERJ-S08F12R0V
QUANTITY
ERJ-S08F12R0V Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-S08F12R0V
Internal Part NumberEIS-ERJ-S08F12R0V
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)12
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-S08F12R0V
Related LinksERJ-S0, ERJ-S08F12R0V Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-S08F12R0V Details Description
Related parts for ERJ-S08F12R0V
IC I2C SWITCH 4CH 20-HVQFN datasheet.pdf
WIRE MARKER B/Y .55-.98"20PC datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE SPST 16A 6V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .100 EYELET datasheet.pdf
IC 8BIT SHIFT REGISTER 16HVQFN datasheet.pdf
EVAL KIT FOR MAX5097A datasheet.pdf
SW ROTARY DIP DEC YEL SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 49.5W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 300W datasheet.pdf
CAP ALUM 1200UF 20% 180V SNAP datasheet.pdf
FIXED IND 4.1NH 320MA 480 MOHM datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 43POS SKT datasheet.pdf