Panasonic Electronic Components ERJ-S08F1622V
ERJ-S08F1622V picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-S08F1622V
Brief Description
RES SMD 16.2K OHM 1% 1/4W 1206
Datasheet Download
ERJ-S08F1622V.pdf
Availability of ERJ-S08F1622V
QUANTITY
ERJ-S08F1622V Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-S08F1622V
Internal Part NumberEIS-ERJ-S08F1622V
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)16.2k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-S08F1622V
Related LinksERJ-S0, ERJ-S08F1622V Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-S08F1622V Details Description
Related parts for ERJ-S08F1622V
IC STROBED DIFF COMPARATOR 8-DIP datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE DPDT 10A 48V datasheet.pdf
MINI PV CTW 40AU 28-32 AWG datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 100W datasheet.pdf
RES 0.7 OHM 3W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONNECTING BRIDGE C-ME 6/2 datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
SWITCH ROTARY 6PDT datasheet.pdf
CONN EDGECARD 130POS .100" datasheet.pdf
Connector Header 50 Position 0.039" (1.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
HD INDL NON-AMP APPLI datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 39POS PIN datasheet.pdf