Panasonic Electronic Components ERJ-S08F2213V
ERJ-S08F2213V picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-S08F2213V
Brief Description
RES SMD 221K OHM 1% 1/4W 1206
Datasheet Download
ERJ-S08F2213V.pdf
Availability of ERJ-S08F2213V
QUANTITY
ERJ-S08F2213V Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-S08F2213V
Internal Part NumberEIS-ERJ-S08F2213V
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)221k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-S08F2213V
Related LinksERJ-S0, ERJ-S08F2213V Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-S08F2213V Details Description
Related parts for ERJ-S08F2213V
FUSE GLASS 750MA 250VAC 125VDC datasheet.pdf
COVER CIRCULAR 1.34" ID 500PCS datasheet.pdf
CABLE 5POS M12 PLUG-SOCKET 15M datasheet.pdf
RES 10.2 OHM 7W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 6PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf
IC DSC 16BIT 32KB FLASH 36VTLA datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 25 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG datasheet.pdf
COUNTER HOUR METER datasheet.pdf
MKP 0.33UF 5% 2500VDC DRAWING T2 datasheet.pdf