Panasonic Electronic Components ERJ-S08F2700V
ERJ-S08F2700V picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-S08F2700V
Brief Description
RES SMD 270 OHM 1% 1/4W 1206
Datasheet Download
ERJ-S08F2700V.pdf
Availability of ERJ-S08F2700V
QUANTITY
ERJ-S08F2700V Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-S08F2700V
Internal Part NumberEIS-ERJ-S08F2700V
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)270
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-S08F2700V
Related LinksERJ-S0, ERJ-S08F2700V Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-S08F2700V Details Description
Related parts for ERJ-S08F2700V
ADAPTER PROGRAMMER 42-SDIP datasheet.pdf
RES SMD 5.36K OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 40POS .100 EXTEND datasheet.pdf
ADAPTER SOCKET PTG datasheet.pdf
CONN PLUG 17POS RT ANG W/PINS datasheet.pdf
FIXED IND 270UH 1.5A 410 MOHM datasheet.pdf
MOTOR SERVO AC ABS WP 1.5KW 200V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 200W datasheet.pdf
AUTO RESET THERMOSTAT datasheet.pdf
CONN BASE SIDE ENTRY SZ24B M40 datasheet.pdf
CRYSTAL 27.000 MHZ SERIES SMT datasheet.pdf
10000UF 35V 30X35 datasheet.pdf