Panasonic Electronic Components ERJ-S08F3901V
ERJ-S08F3901V picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-S08F3901V
Brief Description
RES SMD 3.9K OHM 1% 1/4W 1206
Datasheet Download
ERJ-S08F3901V.pdf
Availability of ERJ-S08F3901V
QUANTITY
ERJ-S08F3901V Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-S08F3901V
Internal Part NumberEIS-ERJ-S08F3901V
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.9k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-S08F3901V
Related LinksERJ-S0, ERJ-S08F3901V Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-S08F3901V Details Description
Related parts for ERJ-S08F3901V
IC REG LDO ADJ 1.5A D2PAK datasheet.pdf
DIODE ZENER 3V 500MW SOD123 datasheet.pdf
MOSFET RF N-CHAN 28V 40W NI-1230 datasheet.pdf
CAP TANT 4.7UF 63V 10% 2917 datasheet.pdf
RELAY SSR 0.1A 48VDC 4SIP datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE 6PDT 2A 20V datasheet.pdf
FAN AXIAL 120X38.5MM 24VDC WIRE datasheet.pdf
RES 54.9K OHM 1% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
CONN MOD JACK 6P4C VERT UNSHLD datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 55POS PIN datasheet.pdf
RES 12.7K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
AM5 SWITCH 16A SPST-NC PIN datasheet.pdf