Panasonic Electronic Components ERJ-S08F4533V
ERJ-S08F4533V picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-S08F4533V
Brief Description
RES SMD 453K OHM 1% 1/4W 1206
Datasheet Download
ERJ-S08F4533V.pdf
Availability of ERJ-S08F4533V
QUANTITY
ERJ-S08F4533V Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-S08F4533V
Internal Part NumberEIS-ERJ-S08F4533V
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)453k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-S08F4533V
Related LinksERJ-S0, ERJ-S08F4533V Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-S08F4533V Details Description
Related parts for ERJ-S08F4533V
FAN AXIAL 119X25.5MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
RES MO 1/2W 3.6 OHM 5% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 22 OHM 5% 1W 2512 datasheet.pdf
LED XLAMP NEUTRAL WHT 4750K 2SMD datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf
CAP CER 470PF 1KV X5F RADIAL datasheet.pdf
SA-221-10 STOCK BAG OF 100/ datasheet.pdf
SWITCH ROTARY SP11T PCB NONSHORT datasheet.pdf
RES SMD 590 OHM 0.1% 3/8W 0603 datasheet.pdf
HEATSINK 57.9X60.96X11.43MM datasheet.pdf
CAP FILM 100NF 10% 250VDC RAD datasheet.pdf