Panasonic Electronic Components ERJ-S08F6192V
ERJ-S08F6192V picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-S08F6192V
Brief Description
RES SMD 61.9K OHM 1% 1/4W 1206
Datasheet Download
ERJ-S08F6192V.pdf
Availability of ERJ-S08F6192V
QUANTITY
ERJ-S08F6192V Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-S08F6192V
Internal Part NumberEIS-ERJ-S08F6192V
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)61.9k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-S08F6192V
Related LinksERJ-S0, ERJ-S08F6192V Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-S08F6192V Details Description
Related parts for ERJ-S08F6192V
RES 33 OHM 1W 5% AXIAL datasheet.pdf
JUMPER-H9992TR/A3047A/H9992TR 6" datasheet.pdf
IC PLL FREQ SYNTHESIZER 20LFCSP datasheet.pdf
RES SMD 4.7K OHM 0.05% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC GATE AND 3CH 3-INP 14-SO datasheet.pdf
SCR PHASE CTRL MOD 550A 1600V datasheet.pdf
IC OSC VCXO 400MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
RJI KABEL AWG 22/7 FLEXIBEL IP6 datasheet.pdf
CONN HEADER 14POS .100 L.210 datasheet.pdf
MICRO 25C S 120" WHT JACKS NI datasheet.pdf