Panasonic Electronic Components ERJ-S08F7872V
ERJ-S08F7872V picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-S08F7872V
Brief Description
RES SMD 78.7K OHM 1% 1/4W 1206
Datasheet Download
ERJ-S08F7872V.pdf
Availability of ERJ-S08F7872V
QUANTITY
ERJ-S08F7872V Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-S08F7872V
Internal Part NumberEIS-ERJ-S08F7872V
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)78.7k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-S08F7872V
Related LinksERJ-S0, ERJ-S08F7872V Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-S08F7872V Details Description
Related parts for ERJ-S08F7872V
DIODE ARRAY SCHOTTKY 30V SMINI3 datasheet.pdf
CONN HEADER RTANG .050 8POS 30AU datasheet.pdf
RES SMD 17.8 OHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
IC DRIVER HIGH SIDE SGL 8-SOIC datasheet.pdf
SWITCH SLIDE DPDT 12A 125V datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 100W datasheet.pdf
CAP POLYMER 220UF 20% 2.5V SMD datasheet.pdf
VARISTOR 459V 4.5KA DISC 10MM datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X25MM R-TAB T766 datasheet.pdf
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 5V 12W datasheet.pdf