Panasonic Electronic Components ERJ-S08F7873V
ERJ-S08F7873V picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-S08F7873V
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 787K OHM 1% 1/4W 1206
Datasheet Download
ERJ-S08F7873V.pdf
Availability of ERJ-S08F7873V
QUANTITY
ERJ-S08F7873V Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-S08F7873V
Internal Part NumberEIS-ERJ-S08F7873V
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesAutomotive Resistor Products
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesERJ
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)787k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.028" (0.70mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-S08F7873V
Related LinksERJ-S0, ERJ-S08F7873V Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-S08F7873V Details Description
Related parts for ERJ-S08F7873V
IC MPU SUPERVISOR 2.9V 9MICROSMD datasheet.pdf
IDC CABLE - APR50B/AE50M/APR50B datasheet.pdf
SSD 1GB SCSI datasheet.pdf
MODULE DDR 1GB 184-DIMM datasheet.pdf
MIC COND ANALOG NOISE CAN -49DB datasheet.pdf
IC CLOCK GEN PROGR LASER 16-SOIC datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 32KB FLASH 48LQFP datasheet.pdf
RES 202 OHM 10W 5% AXIAL datasheet.pdf
ROUND SPACER M3 PVC 9.02MM datasheet.pdf
RES 13.7K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf