Panasonic Electronic Components ERJ-S08F8250V
ERJ-S08F8250V picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-S08F8250V
Brief Description
RES SMD 825 OHM 1% 1/4W 1206
Datasheet Download
ERJ-S08F8250V.pdf
Availability of ERJ-S08F8250V
QUANTITY
ERJ-S08F8250V Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-S08F8250V
Internal Part NumberEIS-ERJ-S08F8250V
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)825
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-S08F8250V
Related LinksERJ-S0, ERJ-S08F8250V Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-S08F8250V Details Description
Related parts for ERJ-S08F8250V
HOOK-UP STRND 20AWG WHITE 100' datasheet.pdf
CONN ADAPT SMA PLUG TO MMCX JACK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS DIP .100 SLD datasheet.pdf