Panasonic Electronic Components ERJ-S08F82R0V
ERJ-S08F82R0V picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-S08F82R0V
Brief Description
RES SMD 82 OHM 1% 1/4W 1206
Datasheet Download
ERJ-S08F82R0V.pdf
Availability of ERJ-S08F82R0V
QUANTITY
ERJ-S08F82R0V Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-S08F82R0V
Internal Part NumberEIS-ERJ-S08F82R0V
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)82
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-S08F82R0V
Related LinksERJ-S0, ERJ-S08F82R0V Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-S08F82R0V Details Description
Related parts for ERJ-S08F82R0V
IC TXRX RS485 PREC DELAY 8-SOIC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 75W datasheet.pdf
RES 499 OHM 1/4W .5% AXIAL datasheet.pdf
RES 3.74 OHM 3W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC SRAM 16KBIT 35NS SB48 datasheet.pdf
HEADER datasheet.pdf
S20 RED PULLTIGHT SEAL 6" RNDM datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 12AWG ORANGE 100' datasheet.pdf
TERM BLOCK datasheet.pdf
CAP FILM 910NF 5% 400VDC RAD datasheet.pdf