Panasonic Electronic Components ERJ-S08J134V
ERJ-S08J134V picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-S08J134V
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 130K OHM 5% 1/4W 1206
Datasheet Download
ERJ-S08J134V.pdf
Availability of ERJ-S08J134V
QUANTITY
ERJ-S08J134V Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-S08J134V
Internal Part NumberEIS-ERJ-S08J134V
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesAutomotive Resistor Products
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesERJ
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)130k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.028" (0.70mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-S08J134V
Related LinksERJ-S0, ERJ-S08J134V Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-S08J134V Details Description
Related parts for ERJ-S08J134V
TERM SOLDER TURRET .219" .094"L datasheet.pdf
TERMINAL BLCK 5.2MM 3POS GRN-YEL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 55POS SKT datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 11POS PIN datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 3A 125V datasheet.pdf
TUBING CORRUGATED SLIT .75" datasheet.pdf
CAP ALUM 68UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 18K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf