Panasonic Electronic Components ERJ-S08J154V
ERJ-S08J154V picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-S08J154V
Brief Description
RES SMD 150K OHM 5% 1/4W 1206
Datasheet Download
ERJ-S08J154V.pdf
Availability of ERJ-S08J154V
QUANTITY
ERJ-S08J154V Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-S08J154V
Internal Part NumberEIS-ERJ-S08J154V
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)150k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-S08J154V
Related LinksERJ-S0, ERJ-S08J154V Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-S08J154V Details Description
Related parts for ERJ-S08J154V
RES SMD 11K OHM 0.25% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC ADC 16BIT SAR 100KSPS 8MSOP datasheet.pdf
IC REG LDO 9V 0.1A TO92-3 datasheet.pdf
RES SMD 33K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 16KB QZROM 80LQFP datasheet.pdf
RES SMD 24K OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 75W datasheet.pdf
Connector Receptacle 14 Position 0.100" (2.54mm) Tin Through Hole, Bottom Entry datasheet.pdf
CONN RCPT 32POS WALL MNT SKT datasheet.pdf
IC GATE XNOR 2CH X2-DFN1210-8 datasheet.pdf
IC IMAGE SENSOR 1.3MP 48LCC datasheet.pdf
RES CHAS MNT 120 OHM 1% 100W datasheet.pdf