Panasonic Electronic Components ERJ-S08J430V
ERJ-S08J430V picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-S08J430V
Brief Description
RES SMD 43 OHM 5% 1/4W 1206
Datasheet Download
ERJ-S08J430V.pdf
Availability of ERJ-S08J430V
QUANTITY
ERJ-S08J430V Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-S08J430V
Internal Part NumberEIS-ERJ-S08J430V
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)43
Tolerance±5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-S08J430V
Related LinksERJ-S0, ERJ-S08J430V Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-S08J430V Details Description
Related parts for ERJ-S08J430V
LED SS QUAD RED DIFF PCB 5MM datasheet.pdf
RES SMD 54.9K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 604 OHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
IC MONITOR VOLT MPU 14-SOIC datasheet.pdf
CONN RECEPT 22POS .049 SMD TIN datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 12POS STR 5.08MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 75W datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 61POS PIN datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 2A SYNC 8SOP datasheet.pdf