Panasonic Electronic Components ERJ-S08J471V
ERJ-S08J471V picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-S08J471V
Brief Description
RES SMD 470 OHM 5% 1/4W 1206
Datasheet Download
ERJ-S08J471V.pdf
Availability of ERJ-S08J471V
QUANTITY
ERJ-S08J471V Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-S08J471V
Internal Part NumberEIS-ERJ-S08J471V
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)470
Tolerance±5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-S08J471V
Related LinksERJ-S0, ERJ-S08J471V Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-S08J471V Details Description
Related parts for ERJ-S08J471V
TERMINAL BLOCK 3.5MM 8POS PCB datasheet.pdf
LED 7-SEG 2DIG CA HRED NODP .3" datasheet.pdf
CAP FILM 0.18UF 10% 400VDC RAD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 112POS .050 EXTEND datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 75W datasheet.pdf
RES 910 OHM 2% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 0.33UF 5% 100V AXIAL datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 200V 2A AXIAL datasheet.pdf
HEATSINK 36.83X57.6X17.78MM T412 datasheet.pdf
LEAD 4MM BANANA SHTH PRAP SILIC datasheet.pdf
25P F R/A .370 FILT 830PF BRK datasheet.pdf