Panasonic Electronic Components ERJ-S08J514V
ERJ-S08J514V picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-S08J514V
Brief Description
RES SMD 510K OHM 5% 1/4W 1206
Datasheet Download
ERJ-S08J514V.pdf
Availability of ERJ-S08J514V
QUANTITY
ERJ-S08J514V Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-S08J514V
Internal Part NumberEIS-ERJ-S08J514V
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)510k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-S08J514V
Related LinksERJ-S0, ERJ-S08J514V Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-S08J514V Details Description
Related parts for ERJ-S08J514V
CONN HEADER .100 DUAL R/A 24POS datasheet.pdf
RES SMD 61.9 OHM 0.25% 1/4W 1206 datasheet.pdf
PHONO JACK 1POS R/A YELLOW GOLD datasheet.pdf
IC MPU SUPERVISOR CIRCUIT 4UCSP datasheet.pdf
IC DGTL POT 256POS 50K 10TQFN datasheet.pdf
RES CHAS MNT 24.9 OHM 1% 10W datasheet.pdf
CONN RCPT 10POS DBL NUT SKT SLD datasheet.pdf
RES 18 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 2.2NH 250MA 400 MOHM datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X12.7MM XCUT T412 datasheet.pdf
MOTORIZED VRBLE TRANSF 560V 105A datasheet.pdf