Panasonic Electronic Components ERJ-S08J753V
ERJ-S08J753V picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-S08J753V
Brief Description
RES SMD 75K OHM 5% 1/4W 1206
Datasheet Download
ERJ-S08J753V.pdf
Availability of ERJ-S08J753V
QUANTITY
ERJ-S08J753V Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-S08J753V
Internal Part NumberEIS-ERJ-S08J753V
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)75k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-S08J753V
Related LinksERJ-S0, ERJ-S08J753V Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-S08J753V Details Description
Related parts for ERJ-S08J753V
IGBT 600V 23A 100W TO247AC datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS DL 2MM 8GOLD T/H datasheet.pdf
CONN PLUG 8POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
OSCILLATOR XO 49.09MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf