Panasonic Electronic Components ERJ-S12F10R0U
ERJ-S12F10R0U picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-S12F10R0U
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 10 OHM 1% 3/4W 1812
Datasheet Download
ERJ-S12F10R0U.pdf
Availability of ERJ-S12F10R0U
QUANTITY
ERJ-S12F10R0U Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-S12F10R0U
Internal Part NumberEIS-ERJ-S12F10R0U
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesAutomotive Resistor Products
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesERJ
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)10
Tolerance±1%
Power (Watts)0.75W, 3/4W
CompositionThick Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1812 (4532 Metric)
Supplier Device Package1812
Size / Dimension0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height0.028" (0.70mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-S12F10R0U
Related LinksERJ-S1, ERJ-S12F10R0U Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-S12F10R0U Details Description
Related parts for ERJ-S12F10R0U
TERM BLOCK PLUG 23POS 5.08MM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 38POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC OPAMP INSTR 500HZ RRO SOT23-8 datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 3POS STR 3.81MM datasheet.pdf
LED XLAMP COOL WHITE 5000K 2SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 75W datasheet.pdf
CAP FILM 0.027UF 5% 1.6KVDC RAD datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
RES 6.2 OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf
DC/DC CONV 3W DIP24 SNG OUT datasheet.pdf
3UF 50V 6.35X12.7 85C AXI datasheet.pdf
CMOS 80 MHz, Triple 8-Bit Video DAC IC datasheet.pdf