Panasonic Electronic Components ERJ-S12F1691U
ERJ-S12F1691U picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-S12F1691U
Brief Description
RES SMD 1.69K OHM 1% 3/4W 1812
Datasheet Download
ERJ-S12F1691U.pdf
Availability of ERJ-S12F1691U
QUANTITY
ERJ-S12F1691U Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-S12F1691U
Internal Part NumberEIS-ERJ-S12F1691U
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.69k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.75W, 3/4W
CompositionThick Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1812 (4532 Metric)
Supplier Device Package1812
Size / Dimension0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-S12F1691U
Related LinksERJ-S1, ERJ-S12F1691U Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-S12F1691U Details Description
Related parts for ERJ-S12F1691U
RES ARRAY 4 RES 13K OHM 0804 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CAP TANT 4.7UF 20V 20% 1210 datasheet.pdf
CONN RCPT 4 POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
HEATSINK 90W SPOT CONFIG datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 150W datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 37POS SKT datasheet.pdf
IGBT 600V 59A 246W D2PAK datasheet.pdf
ADAPTOR PLATE datasheet.pdf
CONN EDGECARD 122POS .100" datasheet.pdf