Panasonic Electronic Components ERJ-S12F1962U
ERJ-S12F1962U picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-S12F1962U
Brief Description
RES SMD 19.6K OHM 1% 3/4W 1812
Datasheet Download
ERJ-S12F1962U.pdf
Availability of ERJ-S12F1962U
QUANTITY
ERJ-S12F1962U Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-S12F1962U
Internal Part NumberEIS-ERJ-S12F1962U
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)19.6k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.75W, 3/4W
CompositionThick Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1812 (4532 Metric)
Supplier Device Package1812
Size / Dimension0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-S12F1962U
Related LinksERJ-S1, ERJ-S12F1962U Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-S12F1962U Details Description
Related parts for ERJ-S12F1962U
MOSFET P-CH 100V 0.31A SOT223 datasheet.pdf
IC USB POWER MANAGER 12-DFN datasheet.pdf
IC D-TYPE POS TRG DUAL 14SO datasheet.pdf
IC FPGA 413 I/O 780FBGA datasheet.pdf
EVALUATION BOARD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 100W datasheet.pdf
OSC XO 24.756MHZ LVCMOS SMD datasheet.pdf
IC ADC 24BIT SPI/SRL 24TSSOP datasheet.pdf
RES 5 OHM 1W 0.5% RADIAL datasheet.pdf
HEATSINK 60X40X12.7MM XCUT T766 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 6POS PIN datasheet.pdf