Panasonic Electronic Components ERJ-S12F3092U
ERJ-S12F3092U picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-S12F3092U
Brief Description
RES SMD 30.9K OHM 1% 3/4W 1812
Datasheet Download
ERJ-S12F3092U.pdf
Availability of ERJ-S12F3092U
QUANTITY
ERJ-S12F3092U Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-S12F3092U
Internal Part NumberEIS-ERJ-S12F3092U
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)30.9k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.75W, 3/4W
CompositionThick Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1812 (4532 Metric)
Supplier Device Package1812
Size / Dimension0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-S12F3092U
Related LinksERJ-S1, ERJ-S12F3092U Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-S12F3092U Details Description
Related parts for ERJ-S12F3092U
IC SUPERVISOR 4.75V LOW TO92 datasheet.pdf
RES SMD 1.4K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 1.2V 10W datasheet.pdf
END COVER BLUE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 75W datasheet.pdf
RES 11.8K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 3A 28V datasheet.pdf
HERMETIC THERMOSTAT datasheet.pdf
FIXED IND 1UH 2.78A 35 MOHM SMD datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 23 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 2.5X2.0MM 2.8V datasheet.pdf
CRYSTAL 38.400 MHZ SERIES SMT datasheet.pdf