Panasonic Electronic Components ERJ-S12F3243U
ERJ-S12F3243U picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-S12F3243U
Brief Description
RES SMD 324K OHM 1% 3/4W 1812
Datasheet Download
ERJ-S12F3243U.pdf
Availability of ERJ-S12F3243U
QUANTITY
ERJ-S12F3243U Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-S12F3243U
Internal Part NumberEIS-ERJ-S12F3243U
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)324k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.75W, 3/4W
CompositionThick Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1812 (4532 Metric)
Supplier Device Package1812
Size / Dimension0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-S12F3243U
Related LinksERJ-S1, ERJ-S12F3243U Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-S12F3243U Details Description
Related parts for ERJ-S12F3243U
RES SMD 71.5 OHM 1% 1/8W 1206 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 30W datasheet.pdf
RES SMD 180 OHM 2% 0.15W 0705 datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X25MM XCUT datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X15MM XCUT T412 datasheet.pdf
ANALOG TIMER 1MIN-10HR datasheet.pdf
RECTIFIER BRIDGE 15A 600V BU datasheet.pdf
COUNTER LCD 6 CHAR 9-64V PNL MT datasheet.pdf
RES SMD 9.53K OHM 1/16W 0402 datasheet.pdf