Panasonic Electronic Components ERJ-S12F3402U
ERJ-S12F3402U picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-S12F3402U
Brief Description
RES SMD 34K OHM 1% 3/4W 1812
Datasheet Download
ERJ-S12F3402U.pdf
Availability of ERJ-S12F3402U
QUANTITY
ERJ-S12F3402U Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-S12F3402U
Internal Part NumberEIS-ERJ-S12F3402U
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)34k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.75W, 3/4W
CompositionThick Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1812 (4532 Metric)
Supplier Device Package1812
Size / Dimension0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-S12F3402U
Related LinksERJ-S1, ERJ-S12F3402U Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-S12F3402U Details Description
Related parts for ERJ-S12F3402U
CONN TERM BLOCK PCB 5MM 3POS OR datasheet.pdf
IC CLK BUFFER 2:8 1.2GHZ 64LFCSP datasheet.pdf
CONN RCPT 7POS SGL 1.25MM NATRL datasheet.pdf
RES 562 OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 27 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
ATMEL CONTROL AND INTERFACE BRD datasheet.pdf
CONN PLUG 8POS RT ANG W/PINS datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS .100" datasheet.pdf
RJ11 SHIELDED LED 8 PORT datasheet.pdf
CBL GRP 6.0-8.0 CD NPT 1/2" datasheet.pdf
CRYSTAL 38.400 MHZ 18PF SMT datasheet.pdf