Panasonic Electronic Components ERJ-S12F3481U
ERJ-S12F3481U picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-S12F3481U
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 3.48K OHM 1% 3/4W 1812
Datasheet Download
ERJ-S12F3481U.pdf
Availability of ERJ-S12F3481U
QUANTITY
ERJ-S12F3481U Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-S12F3481U
Internal Part NumberEIS-ERJ-S12F3481U
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesAutomotive Resistor Products
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesERJ
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.48k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.75W, 3/4W
CompositionThick Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1812 (4532 Metric)
Supplier Device Package1812
Size / Dimension0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height0.028" (0.70mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-S12F3481U
Related LinksERJ-S1, ERJ-S12F3481U Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-S12F3481U Details Description
Related parts for ERJ-S12F3481U
TVS DIODE 33.3VWM 53.9VC SMB datasheet.pdf
HEX SEAL NUT 1/2" STEEL 5/8-18 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
RES 221K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS JAM NUT W/SCKT datasheet.pdf
CAP CER 0.27UF 50V X7R 1812 datasheet.pdf
RES 540 OHM 1/4W .5% AXIAL datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 16KB FLASH 44TQFP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 120POS .050" datasheet.pdf
DIN RA HEADER F datasheet.pdf
CAP FILM 1000VDC 0.011UF RADIAL datasheet.pdf