Panasonic Electronic Components ERJ-S12F7152U
ERJ-S12F7152U picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-S12F7152U
Brief Description
RES SMD 71.5K OHM 1% 3/4W 1812
Datasheet Download
ERJ-S12F7152U.pdf
Availability of ERJ-S12F7152U
QUANTITY
ERJ-S12F7152U Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-S12F7152U
Internal Part NumberEIS-ERJ-S12F7152U
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)71.5k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.75W, 3/4W
CompositionThick Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1812 (4532 Metric)
Supplier Device Package1812
Size / Dimension0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-S12F7152U
Related LinksERJ-S1, ERJ-S12F7152U Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-S12F7152U Details Description
Related parts for ERJ-S12F7152U
IDC CABLE - ASC34H/AE34G/ASC34H datasheet.pdf
FIXED IND 330UH 300MA 2.7 OHM datasheet.pdf
BATTERY PACK FOR LS3F PRINTER datasheet.pdf
DUCT WIRE SLOT PVC LT GRAY 3" datasheet.pdf
IC VIDEO AMP W/DRIVER 14-SSOP datasheet.pdf
CONN SOCKET SIP 16POS GOLD datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 26 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
TVS DIODE 154VWM 246VC DO204AC datasheet.pdf
BOX STEEL GRAY 8"L X 4"W datasheet.pdf
MGRID HDR SHRD SMT/CAP 16CKT datasheet.pdf
RES CHAS MNT 511 OHM 1% 10W datasheet.pdf