Panasonic Electronic Components ERJ-S12F8203U
ERJ-S12F8203U picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-S12F8203U
Brief Description
RES SMD 820K OHM 1% 3/4W 1812
Datasheet Download
ERJ-S12F8203U.pdf
Availability of ERJ-S12F8203U
QUANTITY
ERJ-S12F8203U Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-S12F8203U
Internal Part NumberEIS-ERJ-S12F8203U
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)820k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.75W, 3/4W
CompositionThick Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1812 (4532 Metric)
Supplier Device Package1812
Size / Dimension0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-S12F8203U
Related LinksERJ-S1, ERJ-S12F8203U Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-S12F8203U Details Description
Related parts for ERJ-S12F8203U
D-Sub Connector Plug, Male Pins 50 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
CABLE SMA/SMA 6" RG-316DS datasheet.pdf
IC MPU RESET MON 2.93V SOT-323 datasheet.pdf
TRANS NPN DARL 100V 8A TO-220AB datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 16POS STRGHT PINS datasheet.pdf
RES 1.27K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH SNAP ACTION 0.05A SPST datasheet.pdf
350 TB SPRING PLUG WF datasheet.pdf
SYSTEM datasheet.pdf
IC OPAMP DUAL 120MHZ RRO SOT23-6 datasheet.pdf
RES SMD 47 OHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf