Panasonic Electronic Components ERJ-S12F82R5U
ERJ-S12F82R5U picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-S12F82R5U
Brief Description
RES SMD 82.5 OHM 1% 3/4W 1812
Datasheet Download
ERJ-S12F82R5U.pdf
Availability of ERJ-S12F82R5U
QUANTITY
ERJ-S12F82R5U Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-S12F82R5U
Internal Part NumberEIS-ERJ-S12F82R5U
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)82.5
Tolerance±1%
Power (Watts)0.75W, 3/4W
CompositionThick Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1812 (4532 Metric)
Supplier Device Package1812
Size / Dimension0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-S12F82R5U
Related LinksERJ-S1, ERJ-S12F82R5U Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-S12F82R5U Details Description
Related parts for ERJ-S12F82R5U
RES SMD 1.2M OHM 5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC SWITCH QUAD SPST 16QFN datasheet.pdf
VARISTOR 216V 1.2KA DISC 7MM datasheet.pdf
CAP CER 330PF 1KV X5F RADIAL datasheet.pdf
DIODE ZENER 10V 300MW SOT23 datasheet.pdf
CAP FILM 0.1UF 10% 1KVDC RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 549K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES SMD 130 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN HDR 31POS 2MM T/H R/A datasheet.pdf