Panasonic Electronic Components ERJ-S12F95R3U
ERJ-S12F95R3U picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-S12F95R3U
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 95.3 OHM 1% 3/4W 1812
Datasheet Download
ERJ-S12F95R3U.pdf
Availability of ERJ-S12F95R3U
QUANTITY
ERJ-S12F95R3U Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-S12F95R3U
Internal Part NumberEIS-ERJ-S12F95R3U
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesAutomotive Resistor Products
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesERJ
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)95.3
Tolerance±1%
Power (Watts)0.75W, 3/4W
CompositionThick Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1812 (4532 Metric)
Supplier Device Package1812
Size / Dimension0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height0.028" (0.70mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-S12F95R3U
Related LinksERJ-S1, ERJ-S12F95R3U Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-S12F95R3U Details Description
Related parts for ERJ-S12F95R3U
IDC CABLE - MKS16K/MC16G/MCG16K datasheet.pdf
LED 5MM BI-LEVEL BLUE WTR CLEAR datasheet.pdf
IC RTC CLK/CALENDAR I2C 8-TSSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS .125 EXTEND datasheet.pdf
IC 80C51 MCU FLASH 16K 28-PLCC datasheet.pdf
IC FPGA 400 I/O 784FCBGA datasheet.pdf
CAP ALUM 18UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
RES 40.2 OHM 1% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR PUSH-RESET datasheet.pdf
RES SMD 5.6K OHM 1% 2W 2512 datasheet.pdf
CONN HEADER 50POS T/H GOLD datasheet.pdf
CAP TANT 100UF 10% 15V 2915 datasheet.pdf