Panasonic Electronic Components ERJ-S12J132U
ERJ-S12J132U picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-S12J132U
Brief Description
RES SMD 1.3K OHM 5% 3/4W 1812
Datasheet Download
ERJ-S12J132U.pdf
Availability of ERJ-S12J132U
QUANTITY
ERJ-S12J132U Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-S12J132U
Internal Part NumberEIS-ERJ-S12J132U
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.3k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.75W, 3/4W
CompositionThick Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1812 (4532 Metric)
Supplier Device Package1812
Size / Dimension0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-S12J132U
Related LinksERJ-S1, ERJ-S12J132U Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-S12J132U Details Description
Related parts for ERJ-S12J132U
IC CURRENT MONITOR 0.5% SOT23-5 datasheet.pdf
ROUND SPACER NYLON 1" datasheet.pdf
MODULE PWR ENTRY SNAP-IN datasheet.pdf
Connector Receptacle 18 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
RES MO 1/2W 107 OHM 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 75 OHM 5W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 49.5W datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
AIR CONDITIONER datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 0.5A 250V datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 9 Position Through Hole Press-Fit datasheet.pdf