Panasonic Electronic Components ERJ-S12J152U
ERJ-S12J152U picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-S12J152U
Brief Description
RES SMD 1.5K OHM 5% 3/4W 1812
Datasheet Download
ERJ-S12J152U.pdf
Availability of ERJ-S12J152U
QUANTITY
ERJ-S12J152U Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-S12J152U
Internal Part NumberEIS-ERJ-S12J152U
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.5k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.75W, 3/4W
CompositionThick Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1812 (4532 Metric)
Supplier Device Package1812
Size / Dimension0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-S12J152U
Related LinksERJ-S1, ERJ-S12J152U Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-S12J152U Details Description
Related parts for ERJ-S12J152U
BOX CLOSED BIN 24-3/4X4X4-1/2 datasheet.pdf
BOARD EVAL FOR ISM ADF7021 datasheet.pdf
RES SMD 332K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
SENSOR FIBER OPTIC datasheet.pdf
ADAPTER FLASH MEM DIP48/BGA48 datasheet.pdf
BOX S STEEL NATURAL 16"L X 14"W datasheet.pdf
OSC XO 80.000MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
RES 5.76K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
RELAY GEN PURP datasheet.pdf
CAP FILM 6.8NF 10% 400VDC AXIAL datasheet.pdf
CAP FILM 120NF 10% 250VDC RAD datasheet.pdf
LED COB 2700K 90CRI 36V SMD datasheet.pdf